Архив — Репертоар 2000/2009

СЕЗОН 1999/2000

Грозното пате

по Андерсен

режисьор

Николай Бояджиев

сценограф

Емилияна Тотева

 СЕЗОН 2000/2001

 Снежанка

по Братя Грим

сценична адаптация, режисьор и муз.оформление   

Елза Лалева

сценограф

Нели Бобева

участват

Ефимия Павлова, Таня Русева

Коледна нощ

участват                  

Ефимия Павлова, Таня Русева

 Задави се меца

автор

Ран Босилек

режисьор

Дарин Петков

сценограф

Иван Цонев

участват

Таня Русева, Румяна Иванова, Пламен Иванчев

Стоянка Димова, Катилей Кателиев, Наталия Иванова – Драгин, Йелена Джорджевич

СЕЗОН 2001/2002

Най-хубавото на света

автор  и режисьор             

Бианка Бенковска

сценограф    

Пламен Бонев

композитор             

Александър  Савелиев

участват                  

Мария Райчева, Таня Русева

Серенада

автор                                    

Славомир Мрожек

режисьор

Яна Цанкова

сценограф    

Анна Пулиева

муз. оформление    

Валентина Бояджиева

участват

Михаил Лазаров, Румен Гаванозов, Мария Райчева, Таня Русева, Дана Стефанова

Четири приказки за един змей

автор                                    

Милада Машатова

режисьор                 

Анастасия Янкова

сценограф    

Благовеста Василева

муз. оформление    

Димитър Станков

участват                  

Таня Русева, Дана Стефанова, Пламен Иванчев

Приказка за водата

автор и режисьор  

Бианка Бенковска

сценограф    

Благовеста Василева

композитор             

Милен Македонски

участват                  

Румен Гаванозов, Мария Райчева

Български народни приказки и песни

сценична адаптация 

Румен Рачев

режисьор                 

Румен Рачев, Боряна.Георгиева

муз.постановка      

Деляна Мичева, Мария Колева

участват

абсолвенти от НАТФИЗ „Кр.Сарафов”

Весел Коледен купон

автор                        

Венета Паунова

режисьор                 

Георги Костов

муз.оформление     

Георги Костов

участват                  

Мария Райчева, Златко Златков,

Катилей Кателиев, Дана Стефанова

СЕЗОН 2002/2003

Коминкови приказки

копродукция със Столичен куклен театър

автор                        

Маргарит Минков

сценична версия и режисьор                  

Елза Лалева

сценограф                

Нели Бобева, Недко Жечев

композитор             

Кристиян Бояджиев

участват                  

Атанас Бончев –Наката, Поля Цветкова

Пау-Ама

по приказките на Ръдиърд Киплинг

сценична адаптация  и режисьор                      

Симон Шварц

сценограф    

Ханна Шварц

композитор             

Борислава Танева

Двете Принцеси

сценична адаптация 

Славчо Маленов

режисьор                 

Емилия Маленова

сценограф    

Силва Бъчварова

композитор             

Мален Маленов

участват                  

Мария Райчева, Таня Русева, Николай Бояджиев

СЕЗОН 2003/2004

Приказка за изгубената ръкавичка

авторски спектакъл

Бианка Бенковска

участват

Румен Гаванозов, Мария Райчева,

Катилей Кателиев, Наталия Иванова-Драгин

Щуротия – Олелия

автор и режисьор 

Катилей Кателиев

сценограф    

Наталия Гочева

муз. оформление    

Димитър Станков

участват                  

Катилей Кателиев , Мария Райчева ,

Стоянка Димова, Наталия Иванова – Драгин, Янчо Иванов

Магьосницата Време

по приказка на Ангел Каралийчев

сценична адаптация и режисьор                       

Бианка Бенковска

сценограф    

Яна Вълчева

муз.оформление     

Валентина Бояджиева

участва                    

Ефимия Павлова

Коледари – сурвакари

автор и режисьор  

Катилей Кателиев

сценограф                

Наталия Гочева

муз.оформление     

Димитър Станков

участват                  

Катилей Кателиев, Таня Русева

Николай Бояджиев, Калина Маринова

Мартенска приказка

режисьор                 

Катилей Кателиев

сценограф                

Наталия Гочева

муз. оформление    

Димитър Станков

участва                    

Таня Русева

Дана Стефанова

Стоянка Димова

Копче за сън

автор                        

Валери Петров

сценична адаптация и режисьор                       

Злати Златев

сценограф    

Анна Игнатова

композитор             

Владимир Джамбазов

участват                  

Румен Гаванозов, Мария Райчева, Ефимия Павлова, Таня Русева, Катилей Кателиев

Атанас Махнев, Милен Делчев, Анастасия Асенова

СЕЗОН 2004/2005

 Мистерия с яйца

автор и режисьор  

Теодора Попова

сценограф    

Вера Бенковска

композитор             

Владимир Джамбазов

участват                  

Биляна Маринова, Калина Маринова, Мария Райчева, Георги Манев, Таня Русева, Пепа Манева

 Пътешествие в страната Геометрия

автор и режисьор  

Росица Миновска

сценограф    

Лиляна Василева

композитор             

Пламен Мирчев – Мирона

участват                  

Калина Маринова, Георги Манев, Катилей Кателиев

Червената шапчица в коледната нощ

автор и режисьор  

Злати Златев

сценограф    

Коста Ортодоксов

муз. оформление    

Светла Василева

участват                  

Венцислав Янков, Мария Райчева, Евгения Василева, Александър Караманов, Милена Атанасова

Жълтурчо

сценична адаптация и режисьор                       

Злати Златев

сценограф    

Коста Ортодоксов

композитор             

Владимир Джамбазов

участват                  

Стоянка Димова, Ефимия Павлова, Румяна Узунова, Мария Райчева, Катилей Кателиев, Пламен Иванчев, Янчо Иванов

СЕЗОН 2005/2006

Малко вълшебство с Анди

автор и режисьор  

Бианка Бенковска

участват                  

композиторът Андрей Дреников / специален гост/ и Мария Райчева

Джуджето

по английска приказка

сценична адаптация и режисьор                       

Елза Лалева

сценограф    

Вера Бенковска

композитор             

Кристиян Бояджиев

участват                  

Мария Райчева, Таня Русева, Стоянка Димова

Коледна бъркотия

автор и режисьор  

Бианка Бенковска

сценограф    

Наталия Гочева

участват                  

Ефимия Павлова, Бианка Бенковска,

Калина Маринова

 Мечо Непослушко

автор                                    

Майя Остоич

режисьор                 

Кирякос Аргиропулос

сценограф    

Анна Пулиева

композитор             

Сашо Младенов

участват                  

Биляна Райнова, Георги Манев , Янчо Иванов, Стоянка Димова, Пепа Манева

Кой направи таз магия…Пролет

автор                        

Десислава Димитрова

режисьор                 

Бианка Бенковска

муз.оформление     

Пламен Петков

участват                  

Биляна Райнова, Янко Иванов

Бианка Бенковска, Атанас Махнев

Принцесата и свинарят

по Х.К. Андерсен

сценична адаптация и режисьор                       

Емилия Маленова

сценограф                

Силва Бъчварова

композитор             

Петър Цанков

участват

студенти ІІІ курс АКТ при НАТФИЗ “ Кр. Сарафов” с худ.ръководител проф. Дора Рускова

Пепеляшка

автор и режисьор  

Бианка Бенковска

сценограф                

Яна Вълчева

механични кукли   

Недко Жечев

композитор             

Владимир Джамбазов

текст на песните    

Бианка Бенковска, Владимир Джамбазов

участват                  

Биляна Райнова, Стоянка Димова

Милена Стоянова, Александър Караманов, Катилей Кателиев

СЕЗОН 2006/2007

Тенджерка с приказки

авторска постановка

Бианка Бенковска

участват

Биляна Райнова, Стоянка Димова

Доктор Веселушко

авторска постановка

Бианка Бенковска

сценография

Анна Пулиева

участват                  

Мария Райчева, Катилей Кателиев

Жуау  в  света на невъзможното

по романа на Жузе Гомеш Ферейра

„Приключенията на безстрашния Жуау”

сценарий за куклен театър и режисьор

Яна Цанкова

сценограф                

Свила Величкова

муз. оформление    

Валентина Бояджиева

участват                  

Димитър Недев, Георги Манев, Калина Маринова, Катилей Кателиев, Мария Райчева, Таня Русева, Янчо Иванов , Павлина Маслинкова

Помощ, Коледа пристига !

режисьор                 

Бианка Бенковска

сценограф                

Анна Пулиева

муз.оформление     

Валентина Бояджиева

участват                  

Бианка Бенковска, Бойко Стефанов

Часовник с кукувичка

автор                                    

Панчо Панчев

режисьор                 

Ирослав Петков

сценограф                

Наталия Гочева

композитор             

Кристиян Бояджиев

участват                  

Мария Райчева, Калина Маринова , Георги Манев

 СЕЗОН 2007/2008

 Котаракът в чизми

адаптация и режисьор

Теодора Попова

сценограф                

Наталия Гочева

композитор             

Гергана Василева

участват                  

Александър Караманов, Катилей Кателиев, Мария Райчева, Милена Стоянова

Янчо Иванов, Атанас Махнев

Шехерезада

режисьор                 

Николай Бояджиев

сценограф                

Анна Пулиева

муз.оформление     

Калина Бояджиева

участват                  

Васил Стефанов, Калина Маринова, Янчо Иванов

СЕЗОН 2008/2009

 Ко-ко-кошница с приказки игриви

автор и режисьор  

Янчо Иванов

сценограф                

Анна Пулиева

муз. оформление                

Радост Бояджиева

участват                  

Милена Стоянова, Пепа Манева, Янчо Иванов

 Прасенцето

автор и режисьор  

Бианка Бенковска

сценограф                

проф.Майя Петрова

композитор             

Александър Савелиев

участват                  

Милена Стоянова, Пепа Манева, Янчо Иванов

Женя Георгиева

Приказка в ръчичка

автор                        

Ива Пержинова

режисьор                 

Елза Лалева

сценограф                

Свила Величкова

композитор             

Кристиян Бояджиев

участват                  

Александър Караманов, Ефимия Павлова, Мария Райчева

Атанас Махнев

Ум царува, ум робува

автор и режисьор  

Янчо Иванов

сценограф                

Анна Пулиева

муз.оформление     

Пламен Петков

участват                  

Александър Караманов, Катилей Кателиев, Янчо Иванов, Станимир Христов

СЕЗОН 2009/2010

 Рапунцел

драматизация и режисьор                      

Росица Миновска

сценограф                

Свила Величкова

композитор             

Пламен Мирчев – Мирона

участват                  

Мария Райчева, Милена Стоянова, Тихомир Добрев

 Обущарят и джуджетата

по Х.К. Андерсен

автор и режисьор  

Вера Стойкова

сценограф                

Теменуга Станчева

композитор             

Недко Коларов

участват                  

Бианка Бенковска, Иван Благоев, Мария Райчева

Янчо Иванов, Тихомир Добрев, Милен Делчев, Диляна Иванова

Смехотека

автор и режисьор  

Катилей Кателиев

участват                  

Женя Георгиева, Станимир Христов

Димо Геренски, Атанас Махнев

Пролетни непослушковци

автор и режисьор              

Бианка Бенковска

сценограф                

Анна Пулиева

муз.оформление     

Пламен Петков

участват                  

Станимир Христов, Янчо Иванов

Атанас Махнев, Мария Райчева

Коледният бал на Пепеляшка

адаптация и режисьор

Ефимия Павлова

текст на песните    

Деньо Денев

сценограф                

Анна Пулиева

муз.оформление     

Димитър Караминков

участват                  

Милена Стоянова, Анастасия Асенова,

Наталия Иванова – Драгин, Елица Петкова , Евгения Ангелова

Приказка за елфи

съвместна продукция с НАТФИЗ

драматизация         

Славчо Маленов

режисьор                 

Емилия Маленова

сценограф                

Силва Бъчварова

композитор             

Петър Цанков

участват

абсолвенти клас „Куклено актьорство“ с худ.ръководител проф. Дора Рускова

V МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ НА ИЗКУСТВАТА „МАГИЯТА НА ВЯТЪРА“ — СЛИВЕН