Архив — Репертоар 1990/1999

 

СЕЗОН 1990/91

Звездичко

автор

Лудвиг Стреда

режисьор

Николай Бояджиев

сценограф

Свила Величкова

композитор

Иван Кавръков

участват

Мария Райчева, Румяна Узунова, Николай Бояджиев, Пламен Иванчев

 Играчката

автор

Иван Кулеков

режисьор

Николай Бояджиев

сценограф

Стилен Тотев

композитор

Иван Кавръков

участват 

Бойко Стефанов, Мария Райчева,  Пламен Иванчев, Румяна Русева, Таня Русева, Дана Стефанова, Георги Чирпанлиев, Снежина Чирпанлиева

За граховото зърно и една принцеса

сценична адаптация и режисьор           

Красимир Дограмаджиев

участват

Красимир Дограмаджиев, Ефимия Павлова, Катилей Кателиев

Принцеса Капчица

по Йозеф Павлович

режисьор

Злати Златев

сценограф

Свила Величкова

композитор

Методи Иванов

участват

Мария Райчева, Снежина Чирпанлиева, Николай Бояджиев, Георги Чирпанлиев, Бойко Стефанов, Румяна Узунова, Пламен Иванчев, Таня Русева

Щуротия – Олелия

автор

Боряна Златибор

режисьор

Лидия Александрова

сценограф

Свила Величкова

муз.оформление

Димитър Станков

участват

Ефимия Павлова, Мария Райчева, Таня Русева, Здравка Михайлова, Николай Бояджиев, Пламен Иванчев, Румяна Узунова

СЕЗОН 1991/92

Има ли място за Лиса в приказките

автор

Красимир Дограмаджиев

режисьор

Дана Стефанова

сценограф

Наталия Димитрова

муз.оформление

Димитър Станков

участват

Здравка Михайлова, Бойко Стефанов, Георги Чирпанлиев, Таня Русева

Приказна въртележка

автор

Атанас Илков

режисьор

Красимир Дограмаджиев

композитор

Юри Ступел

участват

Мария Райчева, Пламен Иванчев, Петър Петров

Приказка за заек , някой друг и още нещо

автор

Таня Михайлова

режисьор и композитор

Александър Михайлов

сценограф

Силвия Тошева

участват

Катилей Кателиев, Ефимия Павлова, Дана Стефанова, Георги Чирпанлиев

Новогодишна каша

автор и режисьор

Красимир Дограмаджиев

муз.оформление

Димитър Станков

участват

Снежина Чирпанлиева, Георги Чирпанлиев

Трите лели

автор                        

Маргарит Минков

режисьор

Николай Бояджиев

сценограф

Емилияна Тотева

композитор

Петър Цанков

участват

Мария Райчева, Снежина Чирпанлиева, Румяна Узунова, Николай Бояджиев, Пламен Иванчев, Калина Маринова

Игра на мъж и жена

автор

Кирил Топалов

режисьор

Красимир Дограмаджиев

сценограф    

Михаил Михалков

композитор

Добромир Филипов

участват

Ваня Дограмаджиева, Гавраил Паламудов

СЕЗОН 1992/93

Шестте пингвинчета

автор

Борис Априлов

адаптация

Коста Димитров

режисьор

Георги Чирпанлиев

сценограф

Стилен Тотев

композитор

Петър Ступел

участват

Снежина Чирпанлиева, Мария Райчева, Георги Чирпанлиев, Пламен Иванчев, Румяна Узунова, Бойко Стефанов, Таня Русева

Откраднатият чувал на Дядо Коледа

автор

Красимир Дограмаджиев

режисьор

Александър Михайлов

Малката баба Яга

автор

Емилия Маленова

режисьор

Лидия Александрова

сценограф

Генади Гатаков

муз.оформление

Димитър Станков

участват

Ефимия Павлова, Здравка Михайлова, Катилей Кателиев

Пиф , Паф, Пуф

автор

Нина Стойчева

режисьор

Красимир Дограмаджиев

муз.оформление

Павел Васев

участват

Мария Райчева, Снежина Чирпанлиева, Дана Стефанова, Георги Чирпанлиев, Красимир Дограмаджиев

СЕЗОН 1993/94

 Палечка

автор

Рада Москова

режисьор

Елза Лалева

сценограф

Свила Величкова

композитор

ФСБ

участват

Ефимия Павлова, Мария Райчева, Таня Русева, Дана Стефанова, Здравка Михайлова, Катилей Кателиев

Принц Скрежко

автор

Джани Родари

режисьор

Маруся Петрова

сценограф

Стилен Тотев

муз.оформление

Димитър Станков

участват

Мария Райчева, Таня Русева, Ефимия Павлова, Здравка Михайлова, Пламен Иванчев, Румяна Узунова, Дана Стефанова

Случка в креватче

автор

Веселин Анев

режисьор

Живка Донева

сценограф

Доньо Донев

композитор

ФСБ

участват

Георги Чирпанлиев, Снежина Чирпанлиева, Петър Петров

В далечните минало свършени времена

по  Ръдиърд Киплинг

режисьор                 

Симон Шварц

сценограф

Ханна Шварц

композитор

Борислава Танева

участват

Снежина Чирпанлиева, Георги Чирпанлиев, Бойко Стефанов, Мария Райчева, Румен Гаванозов, Ефимия Павлова

Пижо и Пенда

автор

Илия Грозданов

режисьор

Маруся Петрова

сценограф

Стилен Тотев

муз.оформление

Димитър Станков

участват

Таня Русева, Петър Петров, Ефимия Павлова

СЕЗОН 1994/95

Коледна приказка

Рождество Христово

автор  и режисьор

Елжбета Ейсимон

сценограф

Иван Цонев

участват

Здравка Михайлова, Мария Райчева, Ефимия Павлова,Таня Русева, Румяна Узунова, Ивомир Игнатов, Бойко Стефанов, Катилей Кателиев, Пламен Иванчев

Херлоо Хохоломс

автор

Лидия Александрова

режисьор

Петър Александров

сценограф

Анна Пулиева

песни

Методи Иванов

муз.оформление

Димитър Станков

участват

Здравка Михайлова, Таня Русева, Катилей Кателиев, Ефимия Павлова, Бойко Стефанов, Мария Райчева, Пламен Иванчев, Снежина Чирпанлиева, Георги Чирпанлиев, Румяна Узунова

Опитомената тъмнина

автор

Ян Прокеш

режисьор

Елза Лалева

сценограф    

Свила Величкова

композитор

Петър Цанков

участват

Ивомир Игнатов, Таня Димова, Дана Стефанова, Ефимия Павлова, Мария Райчева

СЕЗОН 1995/96

Приказка в кошничка

Мартенска приказка

автор

Орлин Василев

режисьор

Дана Стефанова

участва

Елена Русинова

Неспящата хубавица

автор и режисьор

Павла Манова

сценограф

Иван Ставрев

композитор

Петя Джобова

участват

Елена Русинова,Катилей Кателиев, Ефимия Павлова

Калпазански Рай І

автор  и режисьор

Панайот Цанев

композитор

Хайгашот Агасян, Развигор Попов

участват

Ивомир Игнатов, Мария Райчева, Пламен Иванчев, Румяна Узунова

Чаровна нощ

автор

Славомир Мрожек

режисьор и муз.оформление

Иво Сиромахов

сценограф

Сибила Шекерджийска

участват

Ивомир Игнатов, Димитър Николов- Шаблата, Мария Райчева

Бурята

автор

Уилям Шекспир

режисьор

Съби Събев

сценограф

Татяна Тошева

композитор 

Иван Кавръков

участват

Елена Русинова, Мария Райчева, Таня Русева, Ивомир Игнатов, Димитър Николов- Шаблата, Петър Петров

СЕЗОН 1996/97

Не пресичай на червено

Калпазански Рай ІІ

автор и режисьор

Панайот Цанев

композитор

Хайгашот Агасян, Развигор Попов

участват

Пламен Иванчев, Румяна Узунова

Приказка за сън

автор

Димитър Никленов

режисьор

Съби Събев

муз.оформление

Димитър Станков

участват

Мария Райчева, Таня Русева

Елхата

автор

Туве Янсон

режисьор

Светлозар Гагов

сценограф

Диляна Първанова

муз.оформление

Димитър Станков

участват

Таня Русева, Румяна Узунова, Пламен Иванчев, Димитър Рачков, Здравка Михайлова

СЕЗОН 1997/98

Робинзон Крузо

по Д.Дефо

авторски спектакъл 

Емил Атанасов

муз.оформление     

Димитър Станков

участват

Димитър Николов-Шаблата, Мария Райчева, Румяна Узунова, Пламен Иванчев

 Хамлет

по Уилям Шекспир

режисьор

Съби Събев

сценограф

Емилияна Тотева

композитор

Иван Кавръков

участват

Димитър Николов- Шаблата, Мария Райчева, Николай Бояджиев

Болното трамвайче

автор

Андрей Вая

режисьор

Светлозар Гагов

сценограф    

Диляна Първанова

муз.оформление

Димитър Станков

участват

Мария Райчева, Димитър Николов – Шаблата

Динди

автор

Борис Априлов

режисьор

Николай Бояджиев

сценограф

Емилияна Тотева

композитор

Нели Лазарова

участват

Таня Русева, Румяна Узунова, Мария Райчева, Пламен Иванчев, Димитър Николов-Шаблата

Ревизия в приказките

автор и режисьор  

Красимир Дограмаджиев

муз.оформление     

Димитър Станков, Красимир Дограмаджиев

участват                  

Ефимия Павлова, Красимир Дограмаджиев

Бременските музиканти

режисьор                 

Лео Капон

сценограф                

Виржиния Петкова

муз.оформление

Нели Лазарова

участват

Таня Русева, Бойко Стефанов, Пламен Иванчев, Румяна Узунова

СЕЗОН 1998/99

Храброто конче

автор                        

Милан Павлик

режисьор                 

Елза Лалева

сценограф                

Анна Пулиева

композитор             

Кристиян Бояджиев

участват                  

Ефимия Павлова, Таня Русева, Катилей Кателиев

Коледна нощ

автор                                    

Лидия Александрова

режисьор                 

Ефимия Павлова

муз.оформление     

Димитър Станков

участват                  

Таня Русева, Елена Русинова, Ефимия Павлова

V МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ НА ИЗКУСТВАТА „МАГИЯТА НА ВЯТЪРА“ — СЛИВЕН