Архив — Репертоар 1980/1989

СЕЗОН 1980/81

Тайнственото чекмедже

автор

Юлиуш Волски

режисьор

Елжбета Ейсимонт

сценограф

Иван Цонев

муз.оформление

Малина Михалкова

участват

Здравка Михайлова, Николай Бояджиев, Петър Петров, Йордан Златев, Веселина Проданова, Мария Вълева

 Приказки в куфар

автор            

Владимир Сутеев

режисьор

Емилия Цанкова

сценограф

Иван Савов

участват

Георги Чирпанлиев, Снежина Чирпанлиева, Николай Бояджиев, Дана Стефанова

 Лют Звяр

автор

Никола Русев

режисьор

Евгени Генов

сценограф

Марин Маринов

композитор

Крум Табаков

участват

Панайот Добрев, Здравка Михайлова, Николай Бояджиев, Дана  Стефанова, Таня Русева, Мария Вълева, Веселина Проданова, Пламен Иванчев, Момчил Арсов, Петър Петров, Емилия Цанкова, Сия Петрова, Людмил Николов

СЕЗОН 1981/82

Слънчев лъч

автор

Александру Попеску

режисьор

Лидия Александрова

сценограф

Анна Пулиева

композитор

Дора Грашева

участват

Ефимия Павлова, Катилей Кателиев, Дана Стефанова, Сия Петрова, Петър Топалов, Кремена Ефтимова

Къде отиваш конче

автор

Рада Москова

режисьор

Лидия Александрова

сценограф

Анна Пулиева

композитор

Дора Грашева

участват

Ефимия Павлова, Венета Паунова, Мария Райчева, Румяна Узунова, Катилей Кателиев, Сия Петрова, Момчил Арсов, Николай Бояджиев, Здравка Михайлова, Веселина Проданова, Мария Вълева, Таня Русева, Пламен Иванчев

Хей , Яцичек

автор

Дейзи Мразкова

режисьор

Елза Лалева

сценограф

Майя Петрова

участват

Ефимия Павлова, Дана Стефанова, Панайот Добрев, Таня Русева, Катилей Кателиев, Людмил Николов, Николай Бояджиев

СЕЗОН 1982/83

Искам да бъда голям

автор

Хенри Сапгир и  Генадий Циферов

режисьор

Елза Лалева

сценограф

Майя Петрова

композитор

Андрей Дреников

участват

Дана Стефанова, Таня Русева, Катилей Кателиев, Бойко Стефанов, Ефимия Павлова, Венета Паунова

Приказка за приказките

автор и режисьор

Катилей Кателиев

сценограф

Анна Пулиева

муз. оформление

Димитър Станков

участват

Пламен Иванчев, Венета Паунова, Веселина Проданова, Бойко Стефанов, Катилей Кателиев, Петър Топалов, Румяна Узунова, Дана Стефанова

Звездата

автор

Ирина Токмакова

режисьор

Злати Златев

сценограф

Анна Пулиева

композитор

Светла Василева

участват

Веселина Проданова, Мария Вълева, Пламен Иванчев, Петър Петров

Как малкото таралежче си намери приятели

автор

Александру Попеску

режисьор

Лъчезар Стефанов

сценограф

Анна Пулиева

композитор

Крум Табаков

участват

Дана Стефанова, Здравка Михайлова, Катилей Кателиев, Николай Табаков, Кремена Ефтимова, Петър Топалов, Пламен Иванчев, Бойко Стефанов, Сия Петрова, Веселина Проданова

СЕЗОН 1983/84

Когато цъфне маргаритката

автор

Рада Москова

режисьор

Злати Златев

сценограф

Иван Цонев

композитор

Георги Занев

участват

Здравка Михайлова, Пламен Иванчев, Мария Вълева, Веселина Проданова, Силва Николова, Таня Русева, Александър Бетов, Катилей Кателиев

Тримата снежковци

автор

Милан Павлик

режисьор

Весела Колешанова

сценограф

Анна Пулиева

участват

Катилей Кателиев, Здравка Михайлова, Веселин Анев, Пламен Иванчев, Кремена Ефтимова

Клоунът Лорети и усмивката

автор

Ефим Чеповецки

режисьор

Петър Пашов

сценограф

Силва Бъчварова

композитор 

Петър Цанков

участват

Силва Николова, Александър Бетов, Ефимия Павлова, Пламен Иванчев, Таня Русева, Веселина Проданова

За първи път големият гастрол на Пънч и Джуди

по английска приказка

сценична адаптация и режисьор

Яна Цанкова

сценограф

Анна Пулиева

композитор

Иван Стайков

участват

Силва Николова и Александър Бетов

СЕЗОН 1984/85

Палечко

автор

Валери Петров

режисьор

Злати Златев

сценограф

Анна Пулиева

композитор

Милко Коларов

участват

Ефимия Павлова, Силва Николова, Александър Бетов, Катилей Кателиев, Веселина Проданова, Дана Стефанова, Мария Вълева, Пламен Иванчев, Таня Русева, Венета Паунова

Кой се сърди

автор

Виктор Викторов ,Фьодор Олин

режисьор

Кирякос Аргиропулос

сценограф

Анна Пулиева

композитор

Юри Ступел

участват

Александър Бетов, Силва Николова, Димитър Павлов, Катилей Кателиев, Мария Вълева, Веселина Проданова, Росица Миновска, Емилия Иванова, Людмила Симеонова

Веселият пощальон

автор            

Иван Сивинов

режисьор

Димитър Павлов

сценограф

Анна Пулиева

композитор

Владимир Кираджиев

участват

Ефимия Павлова, Таня Русева, Пламен Иванчев, Веселина Проданова, Здравка Михайлова, Венета Паунова

Операция „Петле”

автор

Борис Тъмнев

режисьор

Росица Миновска

сценограф

Неделчо Неделчев

композитор

Емил Ханджиев

участват

Здравка Михайлова, Ефимия Павлова, Катилей Кателиев, Александър Бетов, Димитър Павлов, Мария Вълева, Веселина Проданова, Силва Николова, Таня Русева, Пламен Иванчев, Венета Паунова

Рони

автор

Борис Априлов

режисьор

Злати Златев

сценограф

Неделчо Неделчев

композитор 

Борис Карадимчев

участват

Ефимия Павлова, Таня Русева, Силва Николова, Звезда Маринова,  Пламен Иванчев, Димитър Павлов

СЕЗОН 1985/86

Ранобудната снежинка

автор

Петър Събчев

режисьор

Росица Миновска

сценограф

Анна Пулиева

композитор

Владимир Кираджиев

участват

Емилия Иванова, Румяна Узунова, Звезда Маринова, Бойко Стефанов, Катилей Кателиев

Малката фея

автор

Воимил Рабадан

режисьор

Славчо Маленов

сценограф

Силва Бъчварова

композитор

Владимир Джамбазов

участват

Силва Николова, Пламен Иванчев, Таня Русева, Катилей Кателиев, Бойко Стефанов, Емилия Иванова, Димитър Божков, Румяна Узунова, Венета Паунова

Момче и вятър

автор

Надя Трендафилова

режисьор

Димитър Павлов

сценограф

Анна Пулиева

композитор

Яна Пипкова

участват

Звезда Маринова, Силва Николова, Катилей Кателиев, Веселина Проданова, Емилия Иванова, Мария Вълева

 СЕЗОН 1986/87

Добрият слон Хортон

автор

Ефим Чеповецки

режисьор

Росица Миновска

сценограф

Неделчо Неделчев

композитор

Методи Иванов

участват

Ефимия Павлова, Таня Русева, Дана Стефанова, Пламен Иванчев, Венета Паунова

 Вълшебният куфар

автор

Нина Гернет

режисьор

Димитър Павлов

сценограф

Анна Пулиева

композитор

Владимир Кираджиев

участват

Николай Бояджиев, Георги Чирпанлиев

Магаренцето Рашко

автор

Петя Александрова

режисьор

Злати Златев

сценограф

Иван Цонев

композитор

Димитър Бояджиев

участват

Снежина Чирпанлиева, Георги Чирпанлиев, Силва Николова, Николай Бояджиев, Здравка Михайлова

СЕЗОН 1987/88

История с детектив

автор

Урбан Гюла

режисьор

Димитър Павлов

сценограф

Анна Пулиева

композитор

Владимир Джамбазов

участват

Ефимия Павлова, Дана Стефанова, Пламен Иванчев, Катилей Кателиев, Таня Русева, Веселина Проданова

Приказки в цирка

автор  и режисьор

Катилей Кателиев

сценограф

Анна Пулиева

муз.оформление

Димитър Станков

участват

Катилей Кателиев, Пламен Иванчев, Людмила Симеонова, Румяна Узунова

Елхата

по Туве Янсон

сценична адаптация и режисьор                       

Росица Миновска

сценограф

Веселин Неделчев

композитор

Владимир Кираджиев

участват

Мария Райчева, Снежина Чирпанлиева, Георги Чирпанлиев, Николай Бояджиев, Силва Николова

Ура за Людвиг  XІV и Тутта Карлсон

автор

Ян Екхолм

драматизация

Румяна Тотева, Анна Пулиева

режисьор 

Злати Златев

сценограф

Анна Пулиева

композитор

Владимир Джамбазов

участват

Мария Райчева, Ефимия Павлова, Георги Чирпанлиев, Николай Бояджиев, Катилей Кателиев, Снежина Чирпанлиева, Людмила Симеонова, Румяна Узунова, Татяна Тончева

СЕЗОН 1988/89

Красивото зайче

автор

Борис Априлов

режисьор

Николай Бояджиев

сценограф

Иван Цонев

композитор

Димитър Бояджиев

участват

Мария Райчева, Людмила Симеонова, Таня Русева, Катилей Кателиев, Николай Бояджиев, Веселина Проданова, Румяна Узунова

Дванадесетте месеца

българска народна приказка

драматизация  и режисьор

Петър Пашов

сценограф

Силва Бъчварова

композитор

Петър Радевски

участват

Веселина Проданова, Дана Стефанова, Румяна Узунова, Мария Райчева

Да ти е сладко, Тигърче

Измислици премислици

автор

Доналд Бисет

режисьор

Лидия Александрова

сценограф

Анна Пулиева

композитор

Любомир Адамов

участват

Румяна Узунова, Ефимия Павлова, Снежина Чирпанлиева, Катилей Кателиев, Георги Чирпанлиев, Бойко Стефанов

Билбо Бегинс

автор

Дж. Р. Толкин

драматизация  и режисьор

Джанан Каба

сценограф

Свила Величкова

композитор

Петър Цанков

участват

Мария Райчева, Катилей Кателиев, Николай Бояджиев

Патенцето

автор

Нина Гернет

режисьор

Злати Златев

сценограф                

Веселин Неделчев

композитор

Владимир Джамбазов

участват

Снежина Чирпанлиева, Здравка Михайлова, Ефимия Павлова, Георги Чирпанлиев, Пламен Иванчев

V МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ НА ИЗКУСТВАТА „МАГИЯТА НА ВЯТЪРА“ — СЛИВЕН