Архив — Репертоар 1968/1979

СЕЗОН 1968 /1969

 Любопитното слонче

режисьор                 

Тодор Пройков

сценограф

Иван Савов

участват

Иванка Кавръкова, Мария Вълева, Здравка Стратева, Дора Ненчева,  Лиляна Пройкова, Ана Топалова, Валентин Ткачов, Здравка Михайлова, Милка Михайлова,Тодор Пройков  и др.

Жар птица

режисьор

Тодор Пройков

сценограф

Иван Савов

композитор

Игор Стравински

участват

Иванка Кавръкова, Мария Вълева, Здравка Стратева, Дора Ненчева,  Лиляна Пройкова, Ана Топалова, Валентин Ткачов, Здравка Михайлова, Милка Михайлова,Тодор Пройков  и др.

СЕЗОН 1970/1971

Момче и вятър

автор 

Надя Трендафилова

режисьор

Евдалина Узунова

сценограф

Борис Ахчийски

композитор

Петър Лъджев

участват

Здравка Михайлова, Мария Вълева, Иван Гавраилов, Елена Минчева, Димитър Панайотов

Заешко училище

автор и режисьор

Пенчо Манчев

сценограф               

Йорданка Личева

композитор

Димо Райков

участват

Здравка Михайлова, Иван Гавраилов, Мария Вълева, Елена Минчева, Димитър Панайотов

 Макс и Мориц

по Вилхелм Буш

автор и режисьор

Васил Апостолов

сценограф

Любомир Цакев

композитор

Димо Райков

участват

Иван Гавраилов, Георги Ламбуров, Калушка Вълева, Симеон Симеонов, Росица Андонова, Здравка Михайлова, Елена Минчева, Катя Колева

СЕЗОН 1971/1972

Цирк  „Чудо”

автор и режисьор

Пенчо Манчев

сценограф

Йорданка Личева

композитор

Методи Иванов

участват

Здравка Михайлова, Георги Ламбуров, Калушка Вълева, Симеон Симеонов, Маргарита Шишкова, Елена Минчева, Ефимия Павлова, Мария Вълева

Трите прасенца от витрината

автор

Панчо Панчев

режисьор

Васил Апостолов

сценограф

Любомир Косев

композитор

Атанас Косев

участват

Здравка Михайлова, Елена Минчева, Мария Вълева, Иван Гавраилов, Калушка Вълева, Маргарита Шишкова, Георги Ламбуров

 Червената шапчица

автор

Нина Стойчева

режисьор

Васил Апостолов

сценограф

Любомир Цакев

композитор

Димо Райков

участват

Здравка Михайлова, Калушка Вълева, Иван Гавраилов, Георги Ламбуров, Маргарита Шишкова, Ефимия Павлова, Панайот Добрев, Мария Вълева, Сия Петрова

СЕЗОН 1972/1973

Иван селският син

автор

Борис Сударушкин

режисьор

Пенчо Манчев

сценограф

Михаил Михайлов

композитор

Методи Иванов

участват

Здравка Михайлова, Калушка Вълева, Иван Гавраилов, Георги Ламбуров, Маргарита Шишкова, Ефимия Павлова, Панайот Добрев, Мария Вълева, Симеон Симеонов

Доктор „ Ох, боли”

автор

Корней Чуковски

режисьор

Васил Апостолов

сценограф

Любомир Цакев

композитор

Атанас Косев

участват

Ефимия Павлова, Маргарита Шишкова, Калушка Вълева, Иван Гавраилов, Мария Вълева, Георги Ламбуров, Панайот Добрев, Симеон Симеонов

СЕЗОН 1973/1974

Бялата Чапла

автор

Иржи Стржеда

режисьор

Злати Златев

сценограф

Иван Цонев

композитор

Яна Пипкова

песни

Методи Иванов

участват

Здравка Михайлова, Георги Ламбуров, Иван Гавраилов,  Калушка Вълева, Маргарита Шишкова, Ефимия Павлова, Георги Антов, Панайот Добрев, Мария Вълева, Веселина Проданова

Сватба тежка вдигна Ежко

автор

Нина Стойчева

режисьор

Сергей Висонов

сценограф

Иван Цонев, Веселин Неделчев

композитор

Методи Иванов

участват

Ефимия Павлова, Здравка Михайлова, Иван Гавраилов, Георги Ламбуров, Панайот Добрев, Калушка Вълева, Маргарита Шишкова, Георги Антов, Веселина Проданова, Мария Вълева

Шестте пингвинчета

автор

Борис Априлов

режисьор

Атанас Илков

сценограф

Ива Хаджиева

композитор

Петър Ступел

участват

Иван Гавраилов, Веселина Проданова, Калушка Вълева,Сия Петрова, Ефимия Павлова, Мария Вълева, Здравка Михайлова, Панайот Добрев, Георги Ламбуров, Маргарита Шишкова, Христина Червенкондева

СЕЗОН 1974/1975

Дай бабо огънче

автор

Катя Воденичарова

режисьор

Лидия Александрова

сценограф

Цвятко Цветков

композитор

Атанас Косев

участват

Ефимия Павлова, Маргарита Шишкова, Калушка Вълева, Панайот Добрев, Мария Вълева, Веселина Проданова

Тайната на зелената брада

автор

Майо Джурович

режисьор

Лидия Александрова

сценограф

Иван Цонев

композитор

Петър Цанков

участват

Ефимия Павлова, Здравка Михайлова, Иван Гавраилов, Георги Ламбуров, Панайот Добрев, Калушка Вълева, Маргарита Шишкова, Георги Антов, Веселина Проданова, Мария Вълева, Христина Червенкондева, Сия Петрова

Малкият Принц

по Антоан Дьо Сент-Егзюпери

автор

Дитер Пойст

режисьор

Злати Златев

сценограф

Иван Цонев

композитор

Методи Иванов

участват

Маргарита Шишкова, Иван Гаврилов, Ефимия Павлова, Панайот Добрев, Георги Ламбуров, Калушка Вълева, Здравка Михайлова, Христина Червенкондева

 СЕЗОН 1975/1976

Вълшебният галош

автор 

Георги Матвеев

режисьор

Васил Апостолов

сценограф

Любомир Цакев

кукломайстор

Веселин Неделчев

композитор

Атанас Косев

участват

Мария Вълева, Здравка Михайлова, Иван Гавраилов, Георги Ламбуров, Калушка Вълева, Панайот Добрев, Христина Червенкондева

Слънчо -  слънчоглед

автор

Ким Мешков

режисьор

Злати Златев

сценограф

Лидия Михайлова

участват                  

Дана Стефанова, Христина Червенкондева, Веселина Проданова, Людмил Николов, Момчил Арсов, Димитър Панайотов, Катилей Кателиев, Мария Вълева, Ефимия Павлова

 Приказен град

автор

Йордан Тодоров

режисьор

Злати Златев

сценограф

Иван Цонев

композитор

Атанас Косев

участват

Здравка Михайлова, Ефимия Павлова, Дана Стефанова, Калушка Вълева, Христина Червенкондева, Мария Вълева, Иван Гавраилов, Панайот Добрев, Георги Ламбуров, Людмил Николов

СЕЗОН 1976/1977

Твоята звездичка

автор

Иван Остриков

режисьор

Лидия Александрова

сценограф

Иван Цонев

композитор

Петър Цанков

участват

Иван Гавраилов, Дана Стефанова, Веселина Проданова, Мария Вълева, Христина Червенкондева, Людмил Николов, Здравка Михайлова, Таня Русева

Червените дяволчета

автор

Христо Илиев

режисьор

Васил Апостолов

сценограф

Любомир Цакев

композитор

Атанас Бояджиев

участват

Елена Аджемова, Здравка Михайлова, Иван Гавраилов, Мария Вълева, Георги Ламбуров, Людмил Николов, Маргарита Шишкова, Ефимия Павлова

 Снежанка и седемте джуджета

адаптация и режисьор

Лидия Александрова

сценограф

Иван Цонев

композитор

Яна Пипкова

участват

Ефимия Павлова, Елена Аджемова, Калушка Вълева, Дана Стефанова, Сия Петрова, Иван Гавраилов, Георги Ламбуров, Веселина Проданова, Панайот Добрев, Христина Червенкондева, Мария Вълева, Людмил Николов, Здравка Михайлова, Атанас Михов, Таня Русева, Марин Едрев

СЕЗОН 1977/1978

Бръмчилото

автор

Рада Москова

режисьор

Васил Апостолов

сценограф

Веселин Неделчев

композитор

Димитър Вълчев

участват

Христина Червенкондева, Панайот Добрев, Ефимия Павлова, Калушка Вълева, Веселина Проданова, Мария Вълева, Здравка Михайлова, Иван Гавраилов

 Златка златното момиче

автор

Йордан Тодоров

режисьор

Злати Златев

сценограф

Иван Цонев

композитор

Яна Пипкова

участват

Ефимия Павлова, Елена Аджемова, Калушка Вълева, Здравка Михайлова, Мария Райчева,Мария Вълева, Дана Стефанова, Сия Петрова,  Веселина Проданова, Христина Червенкондева, Иван Гавраилов, Георги Ламбуров, Людмил Николов, Таня Русева, Панайот Добрев, Атанас Михов, Марин Едрев, Катилей Кателиев, Бойко Стефанов, Пламен Иванчев, Петър Петров, Венета Паунова

Аз съм пиленце, ти си пиленце

автор

Григорий Усач  и Ефим Чеповецки

режисьор

Лидия Александрова

сценограф

Михаил Чомаков

композитор

Петър Цанков

участват

Людмил Николов, Момчил Арсов, Сия Петрова, Дана Стефанова, Веселина Проданова, Мария Вълева ,Таня Русева, Катилей Кателиев, Димитър Панайотов, Калушка Вълева, Здравка Михайлова, Николай Бояджиев, Венета Паунова

СЕЗОН 1978/1979

Наказаният пакостник

автор

Йозеф Пеер  и  Лео Спачил

режисьор

Злати Златев

сценограф

Иван Цонев

композитор

Методи Иванов

участват

Панайот Добрев, Людмил Николов, Христина Червенкондева, Дана Стефанова, Веселина Проданова, Пламен Иванчев, Петър Петров

Възстановка 1982г.

Катилей Кателиев, Бойко Стефанов, Веселина Проданова, Венета Паунова, Мария Райчева, Дана Стефанова, Пламен Иванчев, Петър Петров

Забравеният сняг

автор

Хорст Саломон

режисьор

Херман Румор

сценограф

Ролф Гюнтер

композитор 

Герхард Мюлер-Ортвайн

участват

Здравка Михайлова, Таня Русева, Мария Вълева, Веселина Проданова, Ефимия Павлова, Христина Червенкондева, Петър Петров, Пламен Иванчев, Людмил Николов, Панайот Добрев, Сия Петрова

Малечко Палечко

автор

Йежи Заборовски

режисьор

Ян Вронишевски

сценограф

Мечислав Антушевич

музика

полски народни мотиви

участват

Таня Русева, Пламен Иванчев, Сия Петрова, Мария Вълева, Петър Петров

 СЕЗОН 1979/1980

Ние врабчетата

автор

Йордан Радичков

сценична адаптация и режисьор           

Лидия Александрова

сценограф

Иван Цонев

композитор

Петър Цанков

участват

Елена Аджемова, Христина Червенкондева, Дана Стефанова, Веселина Проданова, Пламен Иванчев, Ефимия Павлова, Панайот Добрев, Петър Петров, Таня Русева, Сия Петрова, Людмил Николов, Мария Вълева, Здравка Михайлова, Мария Неделчева, Петър Стефанов

Аз и чичо Сашо

автор

Георги Пасков , Марина Гочева

режисьор

Георги Пасков

сценограф

Михаил Михалков

композитор

Петър Ступел

участват

Момчил Арсов, Веселина Проданова, Мария Вълева, Панайот Добрев, Людмил Николов, Сия Петрова, Петър Петров, Пламен Иванчев

Тайнственият хипопотам

автор

Владимир Лифшиц и  Ирина Кичанова

режисьор

Злати Златев

сценограф

Иван Цонев

композитор

Георги Занев

участват

Дана Стефанова, Ефимия Павлова, Панайот Добрев, Катилей Кателиев, Христина Червенкондева, Пламен Иванчев, Таня Русева, Людмил Николов, Венета Паунова

V МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ НА ИЗКУСТВАТА „МАГИЯТА НА ВЯТЪРА“ — СЛИВЕН